ביקור סטודיו - הידרה

את השבוע אנחנו פותחים בראיון חגיגי עם הידרה, אדר ואדווה. אנחנו פוגשים אותם בסטודיו הפסטורלי שלהם ברישפון, שם הם יוצרים את התכשיטים ונפגשים גם עם לקוחות. 

אז נעים להכיר - אדווה רוזנשטיין-בריינר , בת 31, נשואה פלוס אחד וגרה בתל אביב ואדר סידהי, בן 40, אבא לשניים, חי בזוגיות וגר בתל אביב.

 

איך התחלתם לעסוק בעיצוב תכשיטים? מה הסיפור שעומד מאחורי הידרה?

״שנינו באים מבית שיצירה הייתה חלק אינטגראלי במהות שלו. אמא שלנו הייתה מורה לתפירה ועיצוב אופנה ואבא היה אספן ויוצר. מגיל צעיר היה ברור שאומנות ויצירה הם חלק מהחיים שלנו. כשאדר פנה ללימודי צורפות הוא סחף אחריו גם אותי שתמיד חלמתי להקים עם אדר עסק משפחתי.״

 

שניכם אחים, איך זה לעבוד אחד עם השנייה? יש לכם עוד אחים? אם כן באיזה תחומים הם עוסקים?
 • ״אנחנו באים ממשפחה של ארבעה אחים. אחותנו הבכורה מתגוררת בדיור מוגן בראשלצ ואחינו הגדול חי במושב פארן ומגדל שם פלפלים. העבודה בתור אחים היא כיפית מאוד אבל היא לא תמיד פשוטה, למזלנו יש לנו אהבה גדולה אחד לשניה ובסיס איתן. במשפחה כמו במשפחה יש יותר פתיחות וחופש וגם אם לפעמים רבים, ברור לנו שאנחנו משפחה וזה חזק יותר. העבודה בנינו מתחלקת באופן טבעי ואנחנו משלימים אחת את השני, גם מבחינה עיצובית, כל אחד הוא אחר וגם מבחינה טכנית.״

 

מה משמעות השם הידרה?

״כשהקמנו את העסק חיפשנו שם שיהיה חיבור של השמות שלנו ושיחקנו עם האותיות האלה שבסוף הרכיבו את השם הידרה. להידרה יש משמעות אחת של מים וזה התאים לנו בקטע של סימבוליות של זרימה ומשמעות שניה היא שמה של המפלצת המיתולוגית הידרה שיש על שמה גם אי ביוון. אנחנו אוהבים את זה שהשם מכיל בתוכו גם איזשהו עוקץ.״

 

 

HYDRA 6

 

HYDRA 14

 

HYDRA 7

 

HYDRA 10

 

HYDRA 11

 

HYDRA 16

 

HYDRA 18

 

מהו הקהל העיקרי שלכם, ומי בעיקר פונה - כלות או חתנים?
"הקהל שלנו הוא קהל מגוון ומגיע מכל רחבי הארץ. יש לנו זוגות מהקהילה הלהטבית ויש מתנחלים, יש זוגות ערביים ויש זוגות שמגיעים מהערבה וממטולה. זה חלק מהכיף שבעבודה שלנו שהיא מפגישה אותנו עם מגוון רחב של אנשים. לגבי פניות התחושה היא שפונים שווה בשווה, גם גברים וגם נשים."
 
איך הייתם מגדירים את הקו העיצובי שלכם?
 • "הקו העיצובי שלנו הוא כמונו, שילוב של אהבה לאסתטיקה מוקפדת, בין אם זו טבעת עדינה וקלאסית ובין אם זו טבעת במראה גולמי יותר, יחד עם שאיפה לחדש ולמתוח את גבולות היצירה."

HYDRA 5

 

HYDRA 41

 

HYDRA 21

 

HYDRA 26

 

HYDRA 31

 

ספרו קצת על הסטודיו עצמו, על המיקום שלו, על האנרגיה שיש בו, על העיצוב שלו...
 • "הסטודיו ממוקם ברישפון במיקום פסטורלי ושקט. התלבטנו הרבה לפני שבחרנו במיקום הזה, אבל אנחנו מאוהבים במיקום ובאפשרות  שהוא מעניק לנו לצאת בכל רגע נתון ולשאוף אוויר והשראה מהשדות והפרדסים מסביב. הסטודיו מעוצב באווירה אינטימית ונעימה ומשלב את מרחב העבודה שלנו יחד עם מרחב אירוח בסגנון וינטאז' שבו אנו יושבים עם הלקוחות. קבלת הקהל היא בתאום מראש על מנת שנוכל להקדיש לכל זוג את מירב תשומת הלב בתהליך בחירת  או עיצוב הטבעות."

 

HYDRA 3

 

HYDRA 70

 

HYDRA 74

 

HYDRA 52

 

HYDRA 59

 

HYDRA 60

 

HYDRA 94

לאיזה מקום בעולם הייתם נוסעים כדי לקבל השראה?
 • אדווה- "אני אוהבת לשאוב השראה מהרחובות באירופה. באיטליה יש תחושה ציורית וקלאסית. אני נהנת להסתובב במוזאונים, גלריות ותערוכות אומנות אוהבת ללכת ברחובות שיש להם היסטוריה עתיקה ועשירה, אני נהנת מהצבעים ומהריחות וכמובן מהאוכל והקפה."

 • אדר- "כשאני חושב על לנסוע בשביל השראה, זה פחות למקום מסויים ויותר להיכנס לאווירה של חופש וניתוק מהמוכר, שם יש אפשרויות למוח להיפתח לאפשרויות חדשות. ההשראה נמצאת בכל מקום."

 

מהו עיצוב אישי עבורכם? ומהו תהליך העיצוב שלכם מול כלות וחתנים?

 • "כל מה שקורה בסטודיו הוא אישי, החל מהמפגש שלנו עם הזוג, חשוב לנו להבין מה הצרכים שלהם וביחד למצוא את העיצוב המדוייק. עד לתהליך הייצור שמתרחש עלידנו בסטודיו."

 

אם לא הייתם מעצבי תכשיטים מה הייתם?
 • אדווה- "בכל מקרה הייתי בוחרת בתחומי העיצוב ואף בוחרת ללמד ולהעביר את הידע והאהבה ליצירה ולאומנות."

אדר - "נראה לי הייתי עושה משהו שמשלב בישול, אירוח והרבה יותר זמן פנוי "

 

HYDRA 80

 

טיפ משלכם בבחירת טבעת נישואים/אירוסין?
 • "הטיפ שלנו אליכם כשאתם באים לבחור טבעת נישואים או אירוסין, הוא קודם כל נוחות! הי, זה הרי צריך ללוות אתכם/ן לכל החיים. כדאי ללכת על עיצוב פשוט שיוכל להשתלב עם טבעות מתחלפות. והכי חשוב קחו את זה בקלות ותהנו מהתהליך."

 

HYDRA 20

 

HYDRA 97

 

צילום קסום של: שרון כהנא

לאתר של הידרה

 • כל הזכויות שמורות לדווצ’קה
 • תנאי שימוש
 • ijoomla